• 1-Charlotte:
  Benim şahsen en çok beğendiğim bu animede ana karakter Yuu Otosaka özel güçlere sahip biridir.

  Özel gücü ise insanların vücuduna 5 saniyeliğine girebilmektir. Sadece kendisinin özel gücü olduğunu sanan Otosaka bir gün Nao Tomori ile tanışır ve özel güçleri olanları araştran bir gruba üye olur, o günden sonra bazı gerçekler ile yüzleşir.
  74683.jpg

  2-Corpse Party:
  Sadece 4 bölümden oluşan bu korku animesi aslında bir korku oyununun anime versiyonudur.

  Bu animede 9 kişinin arkadaşlıklarını güçlendirmek için oynadıkları bir oyun sonrasında yerin kırılması üzerine aşağı düşüp başka bir yere gittiklerinde hepsinin yaşadıkları şeyleri, nasıl kurtulmaya çalıştıklarını ve bu olayın neden olduğunu araştırmalarını izliyoruz.
  e6d749553fa0137f615cf010ab386a3f2586ca191.jpg
  3-Golden Time:
  Bu anime lise sondayken bir köprüden düşüp hafızasını kaybetmesi sonucu yeni bir hayata başlayan Tada Banri’nin hayatını anlatıyor. Artık yeni bir okula, yeni arkadaşlara ve yeni bir yaşama sahip olan Banri geçmişiyle ilgili bazı gerçekleri öğrenir.
  19ed8c1b8689ae89d754bf2d64222779-golden-time-cover-art.jpg
  4-Angel Beats!:
  Ölümden sonraki hayatı anlatan bu animede makul olmayan hayatlar sürmek zorunda kalan insanlar kaderleri yüzünden Tanrıya isyan ederler. Yurippe adlı bir kız tarafından yönetilen bu isyancılar ve Tanrıya olan isyanları yüzünden meleklere karşı olan savaşları anlatılıyor.
  220px-Angel_Beats_DVD_Complete_Collection_cover.jpg
  5-Another:
  Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki okulun en popüler kızıdır ancak bir gün kaza sonucu ölür ama arkadaşları ve öğretmenleri Misaki yaşıyormuş gibi davranır.

  Bu olaydan 26 yıl sonra Sakakibara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adında tek gözü bantlı bir kız öğrenci vardır. Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki ona bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu söyler ve uzaklaşır.

  Not: Animeye başlamadan önce animenin ovasını yani Another: The Other – Inga’yı izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.
  75509.jpg