Bunu Biliyor Muydun?

Random Text Plus Image

Oyunlarda Ping Düşürme


 • İçerik Üreticisi

  Online oyunlarda hepimizin kabusu haline gelmiş olan ping sorununu basit ama etkili yollarla nasıl üstesinden gelebiliriz anlatacam.

  1-Modeme bağlı bütün cihazlarda senkronizeyi kapatın.

  Google Fotoğraflar, Onedrive, cihazın senkronize ayarı kısaca karşıya yedekleme yapan tüm uygulamaları kapatın yada wifi o cihazlarda kapatın. Zaten ayarlarını değiştirmemişseniz, wifi kapattıkdan sonra mobil veri de yedekleme yapmazlar.

  2-Bilgisayarınız Windows 10 ise;

  • 1. Adım senkronizeyi kapatın
   Windows 10 bir çok şeyi buluta yedekler tabi bu yedeklemeleri yapınca upload ile yaptığı için oyunlarda ping olur ve internet hızınız o an %80 yavaşlar bunu kapatmak için şu yolları takip edin: Ayarlar–>Hesaplar–>Sol Menüden Ayarlarınızı Eşitleyine tıklayın ve eşitleme ayarlarını açıktan kapalı yapın.

  • 2.Adım Arka Planda Çalışan Gereksiz Uygulamaları Kapatın
   winping2.jpg
   Windows 10 yüklediğiniz uygulamalar gerek bildirim olsun gerekse anlık güncelleme yoluyla her an internet yemeye hazır programlar bunları şu yolla kapatabilirsiniz: Ayarlardan arama kısmına Arka Planda Çalışan Uygulamalar Yazın ve ilk seçeneğe tıklayın gereksiz gördüğünüz uygulamaları kapatın.
   Özellikle MİCROSOFT STORE kapatarak arka planda güncelleme yaptığı anda ping sorunu olmasını engelleyebilirsiniz.

  • 3.Adım Windows 10 Güvenlik Merkezinde Dosyaları Buluta Gönderme Kapatın:
   winping3.jpg
   Bu işlem Windows şüpheli gördüğü programları kendi merkezine göndererek programı geliştirmeyi amaçlar ama bizim ülkede upload hızı düşük olduğu için pek yardımcı olamıcaz Microsofta en iyisi kapatmak Not: Anti-virüsü kapatmış olmuyorsunuz bunu kapatınca.

  Ayarlardan Windows Güvenliği Diye Aratın–> Virüs ve Tehdit Korumasına Tıklayın–>Ayarları Yönet Tıklayın–>Bulut Tabanlı Koruma ve Örnek Gönderimi Kapatın.

  3-Chrome Arka Planda Çalışmasını Kapatma:

  winping4.jpg
  Chrome kapatsanız bile arka planda çalışmaya devam eder bu seçeneği kapatmak için şu yolu takip edin:

  Sağ Üstten Ayarlara Girin–> En Alttan Gelişmiş Seçenekler ve sistem google chrome kapatıldıktan sonra çalışmaya devam et seçeneğini kapatın. Hem ram ve cpu kullanımı da rahatlatmış olursunuz chrome kapalı olsa bile belli miktarda ram ve cpu harcıyor.

  4-Başlangıçtaki Canlı Kutukları Kapatın

  Anlık olarak güncellendiği için canlı kutucuklar internetinizden sömürüyor. Kapatmak bir nebzede olsa iyi gelir.
  winping5.jpg

  5-Onedrive yada diğer Bulut Depolamalarını Kapatın:

  Onedrive, Google Drive gibi bulut depolamaları upload yaptığı için internetinizi çok yavaşlatır bundan dolayı bu uygulamaları kapatın yada oyun oynadığınız sırada duraklatın.
  onedrive.jpg

  6-Ayarlardan Gizliliğe Girerek Microsoft’a Gönderilen Tüm Bilgileri Kapatın

  Böylece hem gizliliğinizi korumuş olursunuz hem karşıya gönderim olmadığı için oyunlarda ping yükselmesine engel olmuş olursunuz. Yanda Bulunan Genel, Konuşma, Mürekkep, Tanılama, Etkinlik geçmişlerine tek tek tıklayarak Microsoft gönderim seçeneklerini kapatın.
  winping6.jpg • Teşekkürler işe yarada 👍


Log in to reply