• mi1.jpg

  1-Uygulama Verilerini Temizle

  Bu yol genel performansı arttırmak yerine direkt bir uygulama performansını arttırma ile alakalı. Eğer bir uygulama ilk yüklediğiniz gibi stabil çalışmıyorsa şu yolla verilerini temizle diyerek ilk günkü performansını tekrar yakalayabilirsiniz:

  Ayarlar - Uygulamalar- Uygulamaları Yönet - Burada önbellek verilerini temizlemek istediğiniz uygulamayı seçin

  2-Arka Plan Etkinliğini Devre Dışı Bırakın

  Bu yol telefonun genel performansını ve ömrünü arttırmanıza yarar. Arka planda işlem azalacağı için genel performans artışı sağlarsınız yapmanız gereken:

  Ayarlar - Uygulamalar - İzinler - Otomatik Başlatma - Sistem uygulamalarını göster - Burada, arka planda çalışan tüm kullanılabilir uygulamaları görebilirsiniz. Şimdi arka planda çalıştırmak istemediğiniz tüm uygulamaların seçimini kaldırın

  3-Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

  Uygulamaların yüklü kalması ilk başlarda bir sıkıntı yapmaz. Ama zamanla dosyaların hafıza da parçalanmasıyla telefonun diğer uygulamaların hafıza da yerini bulması zorlaşır.
  Android en büyük sorunu olan bu disk parçalanma sorununu kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak uzan vaade de çözmüş olursunuz. 👍

  4-Bildirimleri Kapatın

  Bildirimlerini takip etmediğiniz uygulamaların bildirim iznini kaldırın arka plan da bildirim işlevi için harcanan işlemci yükünü azaltarak pil ömrü ve performans artışı sağlayabilirsiniz:

  Ayarlar - Bildirimler

  Artık Ezberlenmiş Diğer Yollar

  • Menülerde takılamlar oluyorsa telefonunu yeniden başlatın.
  • Telefon güncellemelerini denetleyin.
  • Kalıcı bir sorun varmış gibi gözüküyorsa telefonu sıfırlayın.