Bunu Biliyor Muydun?

Random Text Plus Image

İnstagram Keşfete Çıkma En Kolay Yolu


 • ınstaa.JPG

  1. Gönderi Açıklaması & Tag Sayısı:

  Hepimiz gönderi paylaşırken açıklama kısmında farklı farklı metinler / emojiler vb. bulunduruyoruz. Özellikle gönderilerin keşfete düşmesi için bi’ sürü tag kullanıyoruz. Ama bu şekilde tag kullanımı çok yanlış. Keşfete düşmek isterken Spam’a düşebilirsiniz. Açıklama kısmında en fazla 8 etiket ( hashtag ) bulunmalıdır. Açıklama kısmı uzun olmamalıdır. Bunun için sizlere etiketleri yorumlar kısmında paylaşmanızı öneririm. Yani gönderinin açıklama kısmında 8 etiket, yorumlar kısmında ise aynı hesap ile 5+ etiket paylaşımı yapabilirsiniz. Bu sayede hem engel yemekten hem de kirlilikten kurtulursunuz. Ancak başka hesaplar ile asla yorumlar kısmında etiket eklemeyiniz. Bunu yaparsanız eklediğiniz etiketler işe yaramaz ve o hesaptan geçici yorum engeli yemiş olursunuz.

  2. Doğru Etiket ( HashTag ) Seçimi:

  Son zamanlar karşıma “İnstagram Keşfete düşmek için Hashtag’ler” diye konular çıkıyor. Gönderilerinizin keşfete düşmesi için elbette tag seçimi önemli, hatta etiketleri doğru seçerseniz, etiket sayısının bile önemi kalmaz. Ancak etiketlerin konusu daha çok mizah ve sosyal platformlar ile ( twitch & yt vb. ) alakalı olduğu zaman etkileşim sayısı daha çok artar.

  3. Videolu Gönderilerin Kapak Fotoğrafı:

  Eğer video olarak bir paylaşım yapıyorsanız kapak fotoğrafını uygun ve ilgi çekici seçmelisiniz, aynı YouTube’da ki video kapak fotoğrafları gibi. Videolarınızın kapak fotoğrafını ilgi çekici ve kaliteli bi’ şekilde düzenleyip, daha fazla etkileşim alan etiketler ile paylaşırsanız gönderinizin tıklama sayısı artar ve profilinizin daha çok öne çıkmasını sağlar. Bu sayede diğer az etkileşim almız gönderileriniz de keşfete çıkabilir.

  4. Gönderi Kaydetme Sayısı:

  Gönderilerinizin keşfete düşmesini sağlayan en büyük şeylerden birisi kaydetme butonu. Bunun için bildiğimiz gibi bazı sitelerde kaydetme botu bulunmakta, ama bu sitelerde ki botlar gönderiye atıldığı an Instagram bunu anlar ve gönderinin keşfete düşmesini engeller. Kaydetme sayısını nasıl yüksek tutacağınızı bu yöntemle anlayabilirsiniz. Kendi gönderilerinizi kaydetmelisiniz. Gönderi paylaşımı yaptıktan sonra gönderinizi kaydederek ve ” + ” olarak 5+ hesaptan aynı gönderiyi kaydederek keşfete düşmesini daha hızlı sağlayabilirsiniz. Google’da gizli sekmeden veya VPN ile farklı hesaplar açarak kaydederseniz daha etkili sonuç alırsınız. Yani söylemek istediğim kaydetme botlarını kullanmayınız.