AYT İçin Video Çözümlü Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri


 • 1)ÜçDörtBeş Yayınları
  ayt-mat-1.jpg
  Testleri Çok kolay – orta – zor – çok zor şeklinde sayfa olarak sıralanıyor klasik testlerle alt yapınızı oluşturmayı amaçlayan kitap ösym tarzı soru kısmında da bunları pratiğe dökmenizi amaçlıyor. Cevap anahtarı hemen çözdüğünüz sayfanın altında bulunuyor. Video Çözümleri için internet sitesine girmeniz gerekiyor. Şuan için mobil app bulunmamaktadır.

  2)Karekök Yayınları
  ayt-2.jpg
  Orta ve üst düzey sorular barındıran matematik soru bankası, en iyi video çözümleri bulunduran soru bankası diyebiliriz. Video çözümlerinde 2-3 yoldan bahsediliyor. Video çözümleri için app Mağazasından uygulamasını indire bilir yada internet sitesinden izleyebilirsiniz.

  3)Limit Yayınları
  ayt-3.jpg
  Klasik sorulardan daha çok tyt tarzı yorumlu sorulara daha fazla yer veren soru bankasında video çözümlerine sayfanın üstünde bulunan karekodu limit mobil uygulamasını indirip okuturak video çözümlerine hemen ulaşabilirsiniz.

  4)Çözüm Yayınları
  ayt-4.jpg
  Çözüm yayınlarının 3D Soru bankası zora biraz daha yakın sorular barındıran bir başka video çözümlü soru bankası yayını. Soruları yeni tarz denilen mantık ve problem tarzında diyebiliriz.

Diğer bence bizce kesinlikle bakmanız gereken konularımız: