• 1-Ballroom e Youkoso

  4daa3d2a-f549-40cd-9f2d-be5f92c3717b.jpg
  Ortaokul öğrencisi Fujita Tatara gelecek adına hiçbir planı olmayan amaçsız bir öğrencidir ve ne arkadaş edinebilir ne de ilgisini çeken bir şey bulabilir. Ne var ki bir gün bir çete tarafından saldırıya uğrar ve gizemli bir adam tarafından kurtarılır. İşin garip tarafı bu adam karate ustası değil bir balo öğretmenidir. Pek istemeyerek de olsa bu gizemli adamla dans derslerine başlayan Fujita, dansın hareketli dünyasına adımını atmış olur.

  2-Free!

  25534cc0-4733-4d5f-a554-924697ccfef5.jpg
  Hikaye her zaman suya dalmayı ve içinde yüzmeyi sevmiş bir çocuk olan Haruka Nanase’nin etrafında döner. İlkokuldan mezun olmadan önce, o yüzme kulübünün diğer üyeleri Makoto Tachibana, Nagisa Hazuki ve Rin Matsuoka ile birlikte bir yüzme turnuvasına katılmıştır. Zafer elde ettikten sonra, çocukların her biri kendi yollarına gitmiştir.

  Zaman geçmiştir, olaysız lise hayatlarının ortasında Rin ortaya çıkar ve Haruka’ya bir maç için meydan okur, Haruka ona ezici gücünü gösterir. Böyle sona ermesini istemeyen, Haruka bir kez daha Makoto ile Nagisa’yı bir araya toplar ve Rei Ryugazaki adlı yeni üyeyi ikna edip Rin’i yenmek amacıyla Iwatobi Lise Yüzme Kulübünü oluşturur.

  3-Haikyuu!!

  09164501-d439-41bb-a460-8fd69299dbdf (1).jpg
  Shoyo Hinata henüz ortaokula gitmekte olan derslerinde başarılı bir öğrencidir. Bir gün televizyonda izlediği efsanevi voleybol oyuncusu Küçük Dev nedeniyle voleybola karşı büyük bir ilgi beslemeye başlar. Küçük Dev’ e hayran olan Hinata, O’ nun yolundan gidecek ve voleybolda bir efsane haline gelecektir. Ne var ki okuduğu okulun erkek voleybol takımı yoktur. Bu sorunu dert etmeyen Hinata, arkadaşlarını zorla ikna ederek, yedek oyuncusu bile olmayan bir takım kurmayı başarır. Kısa süreli bir çalışma yaptıktan sonra, Ortaokullar için düzenlenmiş ligde ilk maçlarına çıkarlar. Ancak büyük bir şanssızlık eseri, bu seviyede ki en başarılı oyuncu olan Sahaların kralı unvanlı Kageyama’ nın oynadığı takım karşılarına çıkar. Hinata tüm gücüyle oynasa da büyük bir güç farkı vardır ve yenilirler. Bu duruma çok içerleyen Hinata, Kageyama’ nın karşısına geçerek Bir gün mutlaka onu yeneceğini söyler. Ortaokulu başarıyla bitiren Hinata, hayranlık duyduğu voleybol efsanesi Küçük Dev’ in de gittiği, güçlü bir voleybol takımı olan Karasuno Lisesini seçer. Bu sayede aşık olma seviyesinde bağlandığı voleybolda istediği kariyeri yapacaktır. Ancak hiç beklemediği bir şey olur ve Kageyama’ da aynı okulu tercih etmiştir. Büyük rakibiyle aynı takımda takım arkadaşı olmak zorunda kalır. Önceleri birbirleriyle sürekli rekabet etseler de, kısa sürede birbirlerinin değerini anlayarak, çok uyumlu bir ikili haline gelirler. Bu durum Karasuno Lisesi voleybol takımının hızla yükselmesine ve eski ihtişamlı günlerine geri dönmesine de neden olur.

  4-Kuroko no Basuke

  17952a0f-3b2b-445c-92ba-a1e7750041e0.jpg
  Japonya genelinde ortaokullar seviyesinde düzenlenen basketbol turnuvasında Teiko Orta Okulu damga vurmuştur. Takımda bulunan 5 oyuncunun muhteşem performansı ve basketbol konusundaki dahilikleri takımın, rakip tanımamasına ve efsaneye göre her 10 yılda bir gelebilecek takımın ta kendileri olduğu belirtiliyor. Ortaokul seviyesinde basketbol konusunda yakalamış oldukları bu başarıların ardından liseye geçen bu beş kişilik yıldızlar topluluğunun her bir üyesi farklı bir liseye kayıt olmak durumunda kalır. Beş kişilik ekibin ardında bir de gölge adı ile belirtilen ve pek fazla kişi tarafından tanınmayan Kuroko Tetsuya isimli bir oyuncu daha bulunmaktadır. Bu oyunca basketbol branşında pek de adı geçmeyen liselerden birisi olan Seirin Lisesi’ ne kayıt olmayı tercih eder. Bu aşamadan sonra her şey Tetsuya için değişecek ve daha zorlu olacaktır.

  5-Yuri!!! on Ice

  b42ec50b-6231-4d88-8be5-f6115169df56.jpg
  Serinin hikâyesi, buz Pateni müsabakasının Gran Prix finalinde tüm Japonya’nın umudunu omuzlarında taşıyan, ancak ezici bir şekilde mağlup edilen Yuuri Katsuki’nin etrafında dönmektedir. Kyushu’daki evine dönen karakterimiz, bir yarısının buz patenininden emekli olmak, diğer bir yarısının ise devam etmek istediğini hissetmektedir. Bu karışık duygular içerisinde dönüp dururken, kendisini ailesinin evine kapatır. Aniden, arka arkaya beş kere dünya şampiyonu olan buz patenisti Viktor Nikiforov, yanında kendisinden kıdemli olanları çoktan yenmiş genç bir Rus artistik patinajcı olan Yuri Plisetsky ile birlikte önünde belirir. Viktor, Yuri ve Yuuri’nin üçü de, eşi benzeri görülmemiş Gran Prix serisi üzerine olan meydan okumayı kabul ederler.