Bunu Biliyor Muydun?

Random Text Plus Image

Yer Fıstığının Faydaları


 • LOLCÜ

  1 - İçerisindeki vitamin ve yağlar kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olduğundan kan şekerinin düşmesinden dolayı baş gösteren rahatsızlıkları engeller.

  2 - Kolesterolünüzü düzenler. İçinde bulunan yağlar sayesinde kötü kolesterolün önüne geçmenize yardımcı olur. İyi kolesterolü yükseltip kötü kolesterolü düşürür.

  3 - Fıstığın içerisinde bulunan triptafon, düşük seratonininizi yükseltir. Böylece düşük seratonin oranının neden olduğu depresyon,depresiflikten sizi korur.

  4 - Hamilelikteki düşük riskini aşağıya çeken yer fıstığı, aynı zamanda döllenmeye de yardımcı olur.

  5 - Yer fıstığı içinde bulunan yağlar ve vitaminler beyin için fayda sağlar. Doktorların özellikle Alzheimer hastalarının ve orta yaşta unutkanlık yaşayanların da tüketmesi gerektiği uzmanlar tarafından söyleniyor.

  6 - Kolon kanserine yakalanma riskinizi aşağı çeker.Yer Fıstığı Yemeniz İçin 10 Neden

  7 - Yer fıstığının içerisinde bulunan yağlar yüksek oranda polifenolik asit grubu barındırıyor. Bu asit grubu nitro amin diye bilinen vücudunuz için zararlı olan asitleri önler. Böylece mide yanmaları da dahil çoğu mide rahatsızlıklarının önüne geçer.

  8 - Yer fıstığının içerdiği doymamış yağlar kalp için faydalıdır.Yer Fıstığı Yemeniz İçin 10 Neden

  9 - Safra kesesi sancılarınız veya taşınız varsa yer fıstığı tüketmeyi unutmayın. Yer fıstığı ezmesi safra kesesi sancılarınızın hafiflemesinde size yardımcı olur.

  10 - Yer fıstığının içindeki E vitamini en çok cilt için faydalıdır. Yer fıstığının sağladığı E vitamini, cilde nem sağlayıp esnekliğini kaybetmemesine yardımcı olur. Güneşten gelen zararlı ışınlardan da cildinizi korur. Üstelik yer fıstığı, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarını da önlemeye yardımcı olur.


Log in to reply
 

Diğer Şeyler