• XİOMİ İMEI.gif

  Not: Tüm Xiaomi yada Redmi modelleri için geçerli değildir. Bazı serilerde Hard Reset dahi yapılsa silinmiyor.

  Imei Silinen durumlar

  - Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.

  - Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.

  - TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

  Imei Silinmeyen durumlar

  • TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)

  • Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.

  • TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.

  • Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

  NOT: Yasal yollarla kayıt edilmiş cihazlar için 2 türlüde herhangi bir silinme söz konusu değildir. (İlgili kayıtları içeren blokları silmedikçe yada ilgili bölümler bozulmadıkça)Hatalı yaptığınız bir işlemden dolayı repair işleminizin silinmesi yada Efs gibi imei bilgilerini içeren partition'ların zarar görmesi durumlarına karşı, BL kilidiniz açıldığında (yada repair işlemini yaptırdıktan sonra) TWRP ye girerek mutlaka EFS yedeğinizi backup alıp, bilgisayarınızda güvenli bir yere kaydedin (kendi mailinize atmanız en güvenlisi olur). Böyle bir durumda TWRP ye girerek Restore kısmından aldığınız EFS yedeğini geri yüklediğinizde, telefonunuz şebeke almaya devam edecektir. Mümkünse repair işlemi yapılan yeni ".qcn" dosyasınızı da işlemi yapan kişiden temin edip aynı şekilde yedekleyin.