Oynamanız Gereken En İyi Şehir Kurma Oyunları


 • 1-Anno 2205

  Diğer şehir kurmay oyunlarından farklı olarak bu oyunda şehir kurmakla kalmıyorsunuz yeni gezegenlerde uygarlıklar kurup feth edip diğer gezegenlerdeki uygarlıklarınızda hammadde alışverişi yapabiliyorsunuz. Diğer şehir kurma oyunlarından sıkıldıysanız farklı teması ile anno deneyebilirsiniz.
  Youtube Video

  2-Cities: Skylines

  Bir şehrin alt yapısından ulaşımına kadar her türlü detayı sizin yapmanıza ve yönetmenize olanak sağlar.
  Youtube Video

  3-Cities In Motion 2

  Şehrin detaylarıyla uğraşmak istemiyorsanız sadece ulaşımı kontrol edebilmek istiyorsanız bu oyun o türden.
  Youtube Video

  4-Prison Architect

  Bir hapishane kurmanun ve yönetmenin ne kadar zor olabileceğini bu oyun size gösterecek. Hapishanede çıkan isyanları, gardiyanların greve gitmesi, rüşvet alması gibi bir hapishanede olabilecek her şeyin mevcut olduğu oyunda hapishanenizi ne kadar ileri götürebilirsiniz?
  Youtube Video

  5-Banished

  Oyun şehir kurma oyunu ama oyunda sizi en zorlayak kısımlar ham madde ve gıda arayışı olacak eğer yazın tarım yeterli değilse köydeki herkes ölebiliyor. Evleriniz taştan değilse soğuktan ölüyorlar kısaca oyun daha çok refahı sağlama üzerine kurulu.
  Youtube Video

  6-Caesar III

  Roma İmparatorluğunda bir şehri yönetmek nasıl bir şey bu oyun sayesinde anlayabilirsiniz. Şehir’de sorunlar büyüdükçe artıyor ve vali olarak tek tek vatandaşlarla konuşup sorunu düzeltebilirsiniz.

  7-Tropico 5

  Bir adayı hem yönetip hem iktidarlığınızı korumak çok zor olmasa gerek tek yapmanız gereken yeni yapılar inşa ederken halkın büyük çoğunluğunun onayını almak.
  Youtube Video

Daha Nelerimiz Varmış Bir Bak Bizce